Podręczniki do szkoły – opracowania Brainly pomocnym narzędziem dla każdego ucznia

Podręczniki do szkoły – opracowania Brainly pomocnym narzędziem dla każdego ucznia

Daniel 12 czerwca 2022

Sytuacja w polskich szkołach

Mimo iż podręczniki renomowanych wydawnictw takich jak Operon czy Nowa Era są głównym źródłem wiedzy w szkołach, uczniowie, którzy mało wynieśli z lekcji sięgają po inne pomoce naukowe takie jak Brainly podręczniki. W dobie zabieganych nauczycieli przeładowanych obecną podstawą programową, młodzi ludzie poszukujący rozwiązań chętnie korzystają z niestandardowych rozwiązań jakim jest przykładowo aplikacja Brainly.

Standardowe podręczniki

Typowymi podręcznikami, które znajdziemy na szkolnej ławce są podręczniki i zeszyty ćwiczeń takich wydawnictw jak:

– Operon,

– Nowa Era,

– WSiP,

– Pearson,

– Oxford.

Przygotowują one uczniów do wszystkich przedmiotów szkolnych, jednakże najlepiej jest, gdy niektóre zagadnienia wyjaśnia nauczyciel. Zrozumienie gramatyki angielskiej czy pierwiastkowania tylko przez kontakt z książką to nie lada wyzwanie. Uczniowie po pomoc najczęściej sięgają do Internetu.

Internetowa nauka

W zasobach online dzieci i młodzież znajdą odpowiedź niemal na każde pytanie, choć czasem poszukiwanie takiej informacji może zająć dużo cennego czasu. Nie każdy tutorial na You Tube tłumaczy szukane przez ucznia zagadnienie, a strony typu Zapytaj nie zawsze odkryją odpowiedź na dane pytanie.

Brainly podręczniki

Strona internetowa Brainly oferuje zakładkę Brainly podręczniki, gdzie uczniowie znajdą opracowania szkolnych książek wraz z odpowiedziami do zadań. W razie problemów z nauką danego zagadnienia młody człowiek łatwo może wyszukać na stronie Brainly swój podręcznik i dowiedzieć się czegoś więcej o danym zagadnieniu. Dla przykładu, uczeń wyszuka podręcznik “Informatyka, liceum ogólnokształcące i technikum, zakres podstawowy do klasy 2” Wandy Jochemczyk i Katarzyny Olędzkiej, a Brainly pokaże nam zadanie pierwsze na stronie ósmej wraz ze wskazówką i wytłumaczeniem.

Praca zespołowa popłaca

Brainly podręczniki (tania książka i szyBka wysyłka!) to nie jedyna opcja na stronie tej marki. Uczniowie i rodzice chętnie korzystają również z możliwości zarejestrowania się lub pobrania aplikacji, w celu zadania pytania społeczności Brainly. Można poprosić o pomoc eksperta w danej dziedzinie, ale też samemu pomóc rówieśnikom lub rodzicom. Brainly stawia na bezpieczeństwo, a “Kodeks honorowy” ma zapewnić, że prawa autorskie są respektowane, podczas gdy uczniowie nie oszukują na sprawdzianach i w rozwiązywanych pracach domowych.