Nowości - 12 stycznia 2020 r.

Dodano 12.1.2020

 

Dzisiaj przede wszystkim wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zachęcamy wszystkich łódzkich sędziów do hojnych datków. Solidarność, wspólnota, umiejętność działania razem oraz dzielenia się to umiejętności bezcenne, a fundacja Jurka Owsiaka robi to z powodzeniem od 28 lat i jest jedną z niewielu idei w dzisiejszej Polsce, która bardziej łączy niż dzieli. Dlatego z całego serca się dorzucamy.

 

Wczoraj maszerowaliśmy w Warszawie w Marszu Tysiąca Tóg, których pojawiło się na ulicach Warszawy dużo, dużo więcej niż tysiąc. Nie wiem czy w ogóle da się policzyć ile. Samych sędziowskich tóg z Łodzi i okolic doliczyliśmy się około 130. Więcej w artykule "Mamy prawo do niezawisłości. Mamy prawo do Europy". Publikujemy też kończące Marsz przemówienie Prezesa SSP "Iustitia" Krystiana Markiewicza oraz zapraszamy do "Galerii"  do obejrzenia zdjęć z Marszu. Jednocześnie mamy prośbę  o podzielenie się z nami także Waszymi prywatnymi zdjęciami, zwłaszcza jeżeli na nich jesteście i zgadzacie się, aby je opublikować na naszej stronie.

 

Z ważnych wydarzeń ostatniego tygodnia odnotować trzeba procedowanie przez neoKRS 8 i 10 stycznia dwóch konkursów na wolne stanowiska w naszym okręgu. Było aż 7 umorzeń po rezygnacjach, zarówno z konkursów w toku, jak i nieprawomocnie zakończonych. Wyraźnie widać, że wątpliwości u wszystkich narastają! Wyniki głosowań neoKRS, rezygnacje i aktualny stan konkursów w zakładce "Nasz Okręg". Natomiast w artykule "Brakujące ogniwo" o trudnych wyborach, jakie stoją dzisiaj przed sędziami, którzy chcą awansować albo po prostu sformalizować stan, w którym znaleźli się decydując się długi czas temu na delegacje.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Kolejne wydanie strony z powodu ferii za dwa tygodnie - 26 stycznia 2020 r. Wszystkim, którzy już wyjechali lub wyjeżdżają wkrótce, życzymy udanego wypoczynku.

 

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)