Nowości - 27 stycznia 2019 r.

Dodano 27.1.2019

 

W tym tygodniu szczególnie poruszyły nas kolejne zaskakujące działania zastępcy rzecznika dyscyplinarnego, tym razem skierowane przeciwko organom samorządu sędziowskiego. Zajmujemy się także uchwałą Krajowej Rady Sądownictwa, do tej pory w pewnych sprawach głuchej i niemej, a tym razem reagującej błyskawicznie i językiem znanym z PRL-u w sprawie wyrwanych z kontekstu słów Pani Sędzi Ireny Kamińskiej. Komentujemy też przebieg i rezultat okrągłego stołu pracowników wymiaru sprawiedliwości, który odbył się w czwartek w Warszawie.

Z informacji lokalnych podajemy, że Sąd Rejonowy w Zgierzu ma nowe kierownictwo. Stanowisko prezesa przyjął śródmiejski sędzia Jacek Ireneusz Popczyk. Okazuje się, że nadal wątpliwe okoliczności odwołania poprzedników, o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, nie dla wszystkich stanowią powód do refleksji co jest ważniejsze kariera czy przyzwoitość.

Natomiast na "Blog-polecamy!" prezentujemy pierwszy artykuł z cyklu dyskusji o nowym kształcie procedur sądowych. Sędzia Tomasz Krawczyk odnosi się do pomysłu uzasadniania wyroków karnych na formularzu. Z kolei sędzia Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek dzieli się swoimi uwagami o projekcie zmian w kodeksie wyborczym.

Zapraszamy do lektury

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)