Nowości - 7 kwietnia 2019 r.

Dodano 7.4.2019

 

W tym tygodniu najważniejsze wydarzenie z punktu widzenia wymiaru sprawiedliwości, to wszczęcie przez KE procedury przeciwnaruszeniowej w sprawie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów. Liczymy na szybkie wycofanie się Polski ze złych przepisów. W wielu miastach sędziowie, a także przedstawiciele pozostałych zawodów prawniczych, spontanicznie organizują się demonstrując solidarność z dotychczas represjonowanymi przez nowy system, w tym z już skazaną przez nową Izbę Dyscyplinarną s. Aliną Czubieniak z Gorzowa Wielkopolskiego i  Dorotą Lutostańską z Olsztyna, której jedyną winą jest sfotografowanie się w koszulce "Konstytucja".

W "Galerii" prezentujemy zdjęcia wykonane w tym celu w Lublinie, Krakowie, Łodzi, Bartoszycach, Rzeszowie, Olsztynie, Bydgoszczy i Kętrzynie.

W Łodzi już niedługo będziemy mieli kolejną okazję okazania wsparcia sędzi Dorocie Lutostańskiej, gdyż to u nas będzie się odbywał jej proces. Nie zawiedziemy!

Na stronie głównej wyjaśniamy Ministrowi Sprawiedliwości w jakiej sprawie nie damy się zastraszyć oraz w związku ze zbliżającym się wyborami europejskimi prezentujemy dość skomplikowane zasady organizacji tych wyborów.

Na "Blog-polecamy" smutna refleksja dokąd prowadzi nieliczenie się i nieszanowanie ludzi, z którymi się współpracuje.

Wracamy też za pośrednictwem "Myśli ulotnych..." do tematu wina. Tym razem o udziale pewnego prezesa sądu w winobraniu.

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)