Nowości - 1 września 2019 r.

Dodano 1.9.2019

 

Czas wakacji powoli się kończy. Tradycyjnie, pomimo urlopów, wiele się działo. Regularne publikacje na stronie samoczynnie zaczęły się już w drugiej połowie sierpnia, po wybuchu w Ministerstwie Sprawiedliwości afery określanej jako "Piebiakgate". Wcześniej przedstawialiśmy przebieg powtórzonego przez KRS konkursu do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, polemiki z niektórymi tekstami z Rzepy,  oburzenie wobec niewykonywania wyroku nakazującego ujawnienie list poparcia do KRS.

 

W ostatnim tygodniu w niektórych sądach naszego okręgu odbyły się zebrania wyborcze w związku z końcem kadencji Zgromadzenia Przedstawicieli. Przy okazji sędziowie ze Śródmieścia, Widzewa i Zgierza pojęli uchwały, które już w czwartek opublikowaliśmy na stronie głównej. Dalsze wydarzenia i ewentualne kolejne stanowiska będziemy relacjonować na bieżąco.

 

A kto chciałby jeszcze wrócić do tematyki wakacyjnej, zapraszamy na obiecaną relację sędzi Katarzyny Wesołowskiej-Zbudniewek z udziału "Iustitii" w festiwalu "Pol'and' Rock” w Kostrzynie nad Odrą oraz na podsumowanie naszej lokalnej akcji edukacyjnej "Twój oSąd".

 

Natomiast na "Blog-polecamy!" lekko ironiczna refleksja o przyczynach niepowodzenia "dobrej zmiany" kadrowej w sądownictwie.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)