Nowości – 9 lutego 2020 r.

Dodano 9.2.2020

 

W tym tygodniu dużo piszemy o mowie nienawiści wobec sędziów i odbiorze społecznym obecnej sytuacji wymiaru sprawiedliwości: dwa teksty na te tematy na „Blog-polecamy!” i jeden na stronie głównej z wyśmienitym rysunkiem sędziego Arkadiusza Krupy.

 

Piszemy nadto o uzasadnieniu uchwały Sądu Najwyższego oraz co z niej wynika dla sędziów, którzy już orzekają, a co dla tych, którzy jeszcze czekają na odbiór nominacji od Prezydenta.

 

Wreszcie, na przykładzie senackiego projektu ustawy, zastanawiamy się jakie mogą być przyszłe rozwiązania ustawodawcy co do problemu drastycznego upolitycznienia procedury powoływania sędziów.

 

Publikujemy też zaproszenie Katedry Europejskiego Prawa Konstytucyjnego UŁ na otwarte seminarium naukowe: „Konsekwencje wyroku TSUE z 19.11.2019 r. (w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN i KRS), uchwały połączonych Izb SN i postępowań przed TK”.

Termin i miejsce: 12.02.2020 r., godz. 16.00 – 19.30, sala Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Szczegółowy program w zaproszeniu.

 

Zapraszamy do udziału i lektury!

 

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)