Nowości - 28 kwietnia 2019 r.

Dodano 28.4.2019

 

W zakładce „Galeria” uzupełniamy listę zdjęć sądów, które okazują solidarność z represjonowanymi sędziami: Aliną Czubieniak z Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim (skazaną przez Izbę Dyscyplinarną na karę upomnienia za uchylenie tymczasowego aresztu niepełnosprawnemu sprawcy molestowania nieletniej), Dorotą Lutostańską z Sądu Okręgowego w Olsztynie (zarzuty za niewyłączenie się od orzekania w sprawie ubrania kopii posągów bab pruskich w koszulki konsTYtucJA), Ireną Majcher z Sądu Rejonowego w Opolu (Prokurator chce uchylenia jej immunitetu za czynności orzecznicze w Krajowym Rejestrze Sądowym). Sędziowie i prawnicy w całej Polsce okazują solidarność oraz, że nie dadzą się zastraszyć. Łącznie zebraliśmy w naszej „Galerii” 34 zdjęcia z całej Polski.

Na „Blog-polecamy” dwugłos na temat przypadku sędzi Doroty Lutostańskiej. Jesteśmy zgodni, że postawienie zarzutów ma w tym wypadku charakter represyjny, zastraszający i nieadekwatny do wagi ewentualnego uchybienia, zwłaszcza w kontekście standardu przyjętego przez samą Izbę Dyscyplinarną, która nie miała żadnych oporów, aby wypowiedzieć się w kwestii prawidłowego powołania samej siebie. Różnimy się w kwestii oceny czy jakiekolwiek uchybienie było i czy rzeczywiście były podstawy do wyłączenia się z urzędu od orzekania.

Na stronie głównej przeczytacie jak zgromadzenia apelacyjne w całym kraju zaopiniowały informację o działalności sądów ze swoich apelacji za rok 2018, refleksję po pierwszej wspólnej manifestacji pracowników sfery budżetowej oraz pierwsze, wstępne informacje o planowanym na październik szkoleniu w Smardzewicach.

Informujemy, że kolejne wydanie strony ukaże się za dwa tygodnie.

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)