Nowości - 1 marca 2020 r.

Dodano 1.3.2020

 

Pełną parą ruszyła kampania wyborcza na urząd Prezydenta RP. Przy każdych wyborach, namawiamy do udziału w samym akcie wyborczym oraz dokonania jak najbardziej świadomego wyboru. W tym duchu na „Blog-polecamy!” lista pytań do wszystkich kandydatów dotycząca obszaru wymiaru sprawiedliwości.

Na stronie głównej przypominamy spotkanie kilku sędziów łódzkich z Igorem Tuleyą w maju 2019 r. oraz namawiamy do solidarności z Igorem 20 marca 2020 r. (piątek), gdy niebędąca sądem Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego będzie decydować o uchyleniu mu immunitetu.

Solidarność środowiska i wspierających nas obywateli będzie też bardzo potrzebna 23 marca 2020 r. (poniedziałek) o 11.30 sala 30 Sądu Apelacyjnego w  Łodzi, kiedy wyznaczony jest kolejny termin posiedzenia w sprawie dyscyplinarnej sędzi Doroty Lutostańskiej. Więcej na ten temat w artykule „Murem za Dorotą”.

Wracamy też do tematu oświadczeń w trybie art. 88a ustawy Prawo o ustroju sadów powszechnych. Dwa alternatywne podejścia i przykładowe dwa wzory oświadczeń w tekście o piśmie  w tej sprawie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi oraz o stanowisku Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

 

Zapraszamy do lektury!

Kolejne wydanie strony za dwa tygodnie.

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)