Nowości - 10 lutego 2019 r.

Dodano 10.2.2019

 

W związku z rozpoczynającymi się w województwie łódzkim feriami zimowymi życzymy wszystkim dobrego wypoczynku oraz informujemy, że kolejne wydanie naszej strony ukaże się za dwa tygodnie.

W tym tygodniu publikujemy apel-uchwałę Rady Miasta Łodzi z dnia 6 lutego 2019 r., która wyraża poparcie dla prowadzonej akcji protestacyjnej przez pracowników wymiaru sprawiedliwości mającej na celu uzyskanie poprawy warunków płacowych oraz dla systematycznych działań podejmowanych przez łódzkie środowisko sędziowskie, mających na celu ochronę niezależności sądów oraz niezawisłości sędziów, gwarantowanych Konstytucją Rzeczpospolitej. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Znajdziecie też refleksję po czwartkowej oficjalnej manifestacji naszych pracowników na Placu Dąbrowskiego i wyrazy uznania dla 160 prekursorów, którzy w tej pierwszej w Polsce tego typu inicjatywie pracowników wymiaru sprawiedliwości wzięli udział.

Na "Blog-polecamy" ważne pytanie przed Zgromadzeniem Przedstawicieli  Sędziów Okręgu Sądu  Okręgowego w  Łodzi w dniu 27 lutego 2019 r., czy okręg łódzki funkcjonuje normalnie i jaka powinna być w związku tym nasza ocena informacji rocznej za rok 2018. Jest też pytanie natury ogólniejszej o naszą postawę w tych trudnych czasach próby. Dać się porwań pędzącej śnieżnej kuli czy położyć się na jej drodze?

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)