Nowości - 17 marca 2019 r.

Dodano 17.3.2019

 

W najbliższym tygodniu czekamy na rozprawę przed TSUE w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego dotyczących zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów w kontekście ustrojowego modelu ukształtowania Rady oraz dotychczasowej jej działalności. To już w najbliższy wtorek 19 marca 2019 r., Luksemburg, godzina 9.00! Natomiast wieczorem, 19 marca 2019 r. godzina 19.00, spotykamy się na Placu Dąbrowskiego w Łodzi, gdzie wolni ludzie po raz kolejny chcą zwrócić się do Europy, by sprawy wolnych sądów w Polsce nie odpuszczała. My sędziowie też nie możemy odpuścić!

Na "Blog-polecamy!" nasz punkt widzenia w sprawie postępowań dyscyplinarnych, trochę różniący się od opinii redaktora M. Domagalskiego z Rzeczpospolitej czy głównego Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych - Piotra Schaba. Publikujemy też bardzo ciekawy głos w dyskusji na temat wzajemnych relacji i przyczyn nieporozumień pomiędzy sędziami a dziennikarzami. Zaś dla wielbicieli Myśli ulotnych paragrafem zdobnych, tym razem o słynnej ostatnio karierze pewnego prezesa.

Natomiast na stronie głównej znajdziecie pełną, znaną nam, listę uchwał zgromadzeń apelacyjnych i okręgowych, które uzależniają udział w opiniowaniu kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie od rozstrzygnięcia TSUE, między innymi w sprawach, które znajdą się na wokandzie luksemburskiej w najbliższy wtorek. Możecie też przeczytać o katastrofalnych skutkach nieprzemyślanej polityki kadrowej oraz o precedensowym orzeczeniu Sądu Najwyższego w sprawie Wilka.

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)