Nowości – 16 lutego 2020 r.

Dodano 16.2.2020

 

Wydarzeniem tygodnia miała być „ustawa kagańcowa”, która weszła w życie 14 lutego 2020 r., jednak przyćmiło ją ujawnienie, po prawie dwóch latach ukrywania, list poparcia sędziowskich członków KRS. Na naszej stronie pierwsze gorące analizy tych list od strony formalnej i merytorycznej (w tym gościnnie - w dwóch częściach - autorka ze Słupska), a także łódzkie akcenty na tych listach, zdominowane prawie w 100 procentach przez sędziów do lat pracujących na delegacji w ministerstwie sprawiedliwości.

 

W sprawie ustawy kagańcowej oraz uchwały połączonych Izb Sądu Najwyższego publikujemy jednogłośne stanowisko sędziów Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia z 11 lutego 2020 r., relacje z seminarium na UŁ z 12 lutego 2020 r. oraz  na „Blog-polecamy!” historię stopniowego zabierania uprawnień samorządowi zawodowemu sędziów.

Piszemy też o tym dlaczego sędziom nadal wolno protestować (głos ze Szczecina), o nieprotestujących, a za to podpisujących listy poparcia sędziach na delegacji w ministerstwie sprawiedliwości, a także  satyryczny poemat o postawach sędziowskich na przykładzie: ratlerka, owczarka i kagańca.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)